Dan srednjih škola - pozivnica učenicima 8. razreda Vijest ima dokument u privitku

Autor: Zdenka Hrvoić, 13. 5. 2022. 12:18

Splitsko dalmatinska županija - Upravni odjel za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport i ove godine organizira manifestaciju "Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske Županije".

Manifestacija "Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije 2022." održat će se u subotu, 28. svibnja 2022. od 10:00 do 14:00 sati na prostoru Kazališnog trga - Trga Gaje Bulata, ispred zgrade Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu.

Svečano otvaranje počinje u 11:00 sati.

Pozivamo sve polaznike naše škole, posebno učenike osmih razreda i njihove roditelje, da se odazovu ovom pozivu kako bi si olakšali odabir srednjoškolskog programa u idućoj godini.

Čestitka

Autor: Zdenka Hrvoić, 13. 5. 2022. 07:49

Svim učenicima, roditeljima, djelatnicima škole i mještanima Općine Šestanovac, iskrene čestitke povodom Dana Općine Šestanovac i blagdana Gospe Fatimske, 13. svibnja!                                                                        Zahvaljujemo svima koji su svojim radom i zalaganjem doprinijeli da nam bude dobro!

Ravnateljica Osnovne škole "Dr. fra Karlo Balić"

Odluka o sufinanciranju troškova ekskurzije Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marina Rubić Tuđman, 3. 5. 2022. 08:33

U prilogu se nalazi Odluka o sufinanciranju troškova ekskurzije učenika u Istru i Hrvatsko zagorje.

Epidemiološke mjere - Preporuke

Autor: Zdenka Hrvoić, 11. 4. 2022. 08:54

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je preporuke vezane uz ukidanje dosadašnjih epidemioloških mjera i preporuka u odgojno-obrazovnim ustanovama tijekom pandemije COVID-19, a koje su dostupne na sljedećoj poveznici: https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2021/11/Preporuke-za-sve-odgojno-obrazovne-ustanove-od-pred%C5%A1kolskog-uzrasta-do-visokog-obrazovanja-uklju%C4%8Duju%C4%87i-u%C4%8Deni%C4%8Dke-i-studentske-domove.pdf

U skladu s preporukama, ukidaju se sve epidemiološke mjere i preporuke za odgojno-obrazovne ustanove, osim osnovnih (čišćenje, pranje ruku, provjetravanje). Dakle, odgojno-obrazovni rad i nastava organizira se kao u vremenu prije pandemije COVID-19.

Ovim putem koristimo priliku zahvaliti svim odgojno-obrazovnim djelatnicima koji su doprinijeli očuvanju zdravlja i sigurnosti naše djece i učenika i u ovim izazovnim vremenima, ali i izvanrednim naporima i trudom osnažili naš sustav odgoja i obrazovanja.

Provođenje mjera samotestiranja učenika (video HZJZ-a)

Autor: Jelena Mihnjak, 14. 2. 2022. 10:15

Poštovani roditelji,

prema uputama MZO od ponedjeljka 14.2.2022. počinje mjera samotestiranja učenika. Provođenjem mjere samotestiranja ukinula bi se obveza samoizolacije učenika koji su bili u kontaktu s Covid-pozitivnom osobom, a nemaju simptome bolesti.

Samotestiranje sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i ​​besplatno i obavlja se jednom tjedno. Preporuka je da se učenici samotestiraju ponedjeljkom prije nastave (ili nedjeljom prije spavanja) te da potom prijavite samo pozitivne rezultate testiranja razredniku/ci.

Ukoliko ne želite da Vaše dijete provodi mjeru samotestiranja sa SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima, molimo Vas da ispunite obrazac/izjavu, koju će Vaše dijete donijeti razredniku/ci. U tom slučaju,  Vaše će dijete nakon kontakta s Covid-pozitivnom osobom morati u samoizolaciju.

U slučaju pristanka (a smatra se da roditelj pristaje ukoliko ne potpiše navedenu IZJAVU), bit će Vam dostavljena dva SARS-CoV-2 brza antigenska testa za provođenje mjere samotestiranja u ponedjeljak 14.2.2022. te u ponedjeljak 28.2.2022.

Važno je naglasiti da prema uputama proizvođača nije uputno da učenici mlađi od 16 godina provode samotestiranje bez nadzora ili pomoći odraslih osoba.

Video o samotestiranju možete pogledati na sljedećoj poveznici:

Obavijest o organizaciji nastave u razdoblju od 10. siječnja

Autor: Jelena Mihnjak, 7. 1. 2022. 13:23

Temeljem izrazito pogoršane epidemiološke situacije, a sukladno preporuci školske

liječnice i Stožera civilne zaštite općine Šestanovac te suglasnosti Osnivača,

od 10. siječnja 2022. do 21. siječnja 2022.

nastava će se u OŠ dr. fra Karlo Balić, Šestanovac,

odvijati po modelu C (nastava od kuće).

Od 24. siječnja 2022. nastava će se odvijati prema modelu A (nastava u školi).

Nada Utrobičić

Učenica Nikolina Maslov jedna je od pobjednica Alfinog natječaja Likovni izaZOOv Vijest ima dokument u privitku

Autor: Administrator , 24. 2. 2021. 12:32

Izdavačka kuća Alfa d.d. organizirala je krajem prošle godine likovni natječaj Likovni izaZOOv (Alfin kalendar 2021.). Tema je natječaja bila Portret personificirane životinje ili Životinja u pokretu, a tehnika stirotisak. Sudjelovati su mogli svi učenici osnovnih škola u RH, pojedinačno ili u grupi. Dvanaest odabranih dječjih radova postali su dijelom kalendara za 2021. godinu. Osim toga, natječaj je imao i humanitarni karakter. Vrijednost prodanih primjeraka kalendara bit će donirana Centru za rehabilitaciju Silver, ustanovi socijalne skrbi koja u rehabilitaciju osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju uključuje rad sa psima pomagačima.

Učenica 6. b razreda naše škole, Nikolina Maslov (mentorica Ivana Staničić), jedna je od dobitnica nagrade, a njen rad u kalendaru zastupa mjesec travanj. Nikolinin je trud nagrađen vrijednim likovnim priborom i prigodnim poklonima, a sigurno će joj pomoći u razvoju kreativnosti i osobnog umjetničkog izričaja. Čestitamo!

"BRINI O SEBI - BUDI DOBRO - proŽIVI COVID" Vijest ima dokument u privitku

Autor: Administrator , 1. 2. 2021. 10:54

Središnji državni ured za demografiju i mlade pripremio je brošuru "Brini o sebi - Budi dobro - Proživi Covid" s korisnim informacijama i savjetima koji djeci i mladima mogu pomoći u prevladavanju izazova s kojima se susreću u zahtjevnom vremenu življenja s Covidom.

Pogledajte na poveznici brošuru, razmislite o savjetima i idejama i primijenite ono što je najbolje i najkorisnije za vas.

« Lipanj 2022 »