Dan škole

Autor: Marina Rubić, 6. 6. 2016.

Dan škole proslavili smo 30. svibnja u školskom dvorištu.

Priredba je započela s veselim zvucima školske himne nakon čega je slijedio niz glazbenih, dramskih i plesnih točaka. Vrhunac je bio igrokaz Romeo i Julija u izvedbi školske dramske grupe. Školski zbor sve nas je raspjevao izvodeći pjesmu Cetina, dok su oni nešto mlađi sa svojom učiteljicom Anom taknuli svako srce pjevajući pjesmu Zemlja dide mog. Josipa Babaić, sa svojim prijateljima iz područne Blato na Cetini, prelijepo nam je otpjevala pjesmu Nek svud ljubav sja, a nekoliko učenica petog razreda izvele su dvije popularne pjesme na njemačkom jeziku. Prvaši su uz ritmičke pokrete pjevali Kad si sretan, a nisu izostale ni recitacije. Za glazbeni doprinos zahvaljujemo Luciji Miljak, učenici 8. a razreda koja je skoro sve glazbene točke pratila na klavijaturama, a veliki pljesak dobili su i mali školski gitaristi. Za predivan plesni nastup mažoretkinja sve pohvale dobile su sestre Marija i Matea Vukelja, učenice 6. a razreda. Na samom kraju voditeljice su istaknule kako se s ponosom možemo osvrnuti na proteklu školsku godinu u kojoj je ravnateljičin rad, rad naših učenika i učitelja dva puta okrunjen lovorikama. Zato, budimo ponosni na naš školski vrt, najljepši u Primorskom dijelu Hrvatske i na prvo mjesto na Županijskoj smotri učeničkih zadruga.

« Listopad 2017 »