Školsko natjecanje u čitanju naglas

Autor: Marina Rubić, 29. 11. 2016.

Tijekom ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige naši su se učenici pripremali za školsko natjecanje u čitanju naglas. Potaknuti projektom koji se u tom periodu odvijao na nacionalnoj razini, odlučili smo slično provesti u školskoj knjižnici.

Naši su čitači spremno i odvažno pristupili natjecanju. U mlađoj grupi, 24. studenoga, nastupali su četvrtaši i petaši, a u starijoj, dan poslije, šestaši, sedmaši i osmaši.

Učenici koji su se prijavili na natjecanje trebali su odabrati jedno prozno književno djelo, predstaviti ga publici, a zatim tri minute naglas čitati odlomak iz tog djela. Za natjecanje su se učenici pripremali danima.

Stručni žiri ocjenjivao je kreativnost predstavljanja knjige, izražajnost u nastupu, razgovjetnost i jasnoću te ukupni dojam.

U mlađoj skupini pobijedila je Renata Trogrlić iz četvrtog razreda. Drugo mjesto osvojila je Nevena Kekez, također učenica četvrtog razreda, a treće mjesto petašica Marina Šestan.

U starijoj skupini prvo je mjesto osvojila Gabrijela Bartulović, učenica osmog razreda, drugo mjesto Toni Maslov, učenik šestog razreda, a treće Marina Smoljanović, učenica osmog razreda. U kratkoj stanci, prije samog proglašenja pobjednika i podjele priznanja sudionicima natjecanja, pio se topli čaj uz čajne kolutiće.

U ugodnom i toplom knjižničnom prostoru svi su se osjećali dobrodošlo, a natjecateljska atmosfera sigurno je bila poticajna za sve prisutne  da što prije i sami pročitaju jedno od djela koje su naši hrabri natjecatelji predstavili.

« Travanj 2017 »