Svjetski dan mentalnog zdravlja u našoj školi

Autor: Marina Rubić, 12. 10. 2023.

Protekla tri dana dana u našoj smo školi provodili aktivnosti u povodu Svjetskog dana mentalnog zdravlja.

Što se sve događalo, pročitajte klikom na više.

U središtu škole postavljena je Izložba osjećaja (likovni radovi naših učenika) kao i popis savjeta „Budi mentalno fit“.

Za učenike razredne nastave održali su se sati igranja školice u školskom dvorištu, a iza svakog broja skrivao se zadatak za učiniti, reći ili osluhnuti nešto lijepo. Igra je kod učenika izmamila osmijehe na lica i osvijestila što je sve u svakodnevnom životu važno za mentalno zdravlje.

Učenici 5. razreda gledali su film Izvrnuto obrnuto koji na jednostavan i pristupačan način objašnjava ulogu emocija i njihovu važnost u životu, kao i procese kojima one određuju naše ponašanje u cjelini. Učenicima 6., 7. i 8. socijalna pedagoginja i psiholog održali su  predavanja na temu važnosti mentalnog zdravlja u kojima su, između ostalog, iznijeli konkretne savjete za njegovo unaprjeđenje i nošenje s teškoćama s kojima se susrećemo. U sklopu toga učenici su sudjelovali u kvizu o mitovima vezanim za mentalno zdravlje, kao i u pokusu kojim je demonstriran način na koji se emocije miješaju u našim umovima oblikujući tako naše reakcije.

Iz svega ovoga nisu bili izuzeti ni djelatnici. Za njih je osmišljena aktivnost "Reci nešto lijepo za osobu čije ime izvučeš iz košarice pa joj u zbornici ostavi anonimno pismo s riječima potpore, pohvale ili sličnog"!

Vjerujemo da je učenicima ovih dana, kroz različite zabavne aktivnosti, prenesena jedna od glavnih poruka ovog događaja, a to je da - Nema zdravlja bez mentalnog zdravlja!

« Travanj 2024 »