Šestančica

Šestančica je list učenika osnovne škole "Dr. fra Karlo Balić". Ime je  dobila po našem mjestu Šestanovcu s asocijacijom na crtančicu, prvi susret s školskim radom. Lik vesele djevojčice Šestančice koji je 2008. godine osmislila i nacrtala naša učenica Antonija Laušić prati nas iz broja u broj. Naš list ujedno je i naš ljetopis koji prikazuje sva događanja, zanimljivosti i novosti iz našeg školskog života. Inspiraciju za rad pronalazimo u učenicima, nastavnim predmetima, događajima u školi i izvan nje, ali ne zaboravljamo ni učitelje, stručne suradnike, administrativno i tehničko osoblje. U svakom broju posvećujemo se detaljno jednoj temi pa smo dosad istraživali zavičaj, njegove povijesne i kulturne znamenitosti, istraživali blizance, obrađivali temu suradnje s roditeljima, popratili događanja vezana uz proslavu 50. godišnjice školske zgrade i proučavali fra Karla Balića čiji nam život i djelo i danas mogu biti nadahnuće. Osim glavnih tema, u svakoj Šestančici imamo zanimljive intervjue, ekološke teme, istraživačke, likovne i literarne radove, humor, stripove i enigmatiku. Šestančica osvješćuje, poučava i nasmijava. Prepoznata je i na svakoj dosadašnjoj županijskoj smotri Lidrano i svaki put predložena za državnu smotru.

NOVA ŠESTANČICA

Dragi mali i veliki čitatelji, šesti broj Šestančice ugledao je svjetlo dana! U ovom broju možete čitati o svim školskim događanjima. Naši novinari istraživači pripremili su vam intervju s misionarom don Dankom Litrićem. Predstavljen je i školski projekt o Ivani Brlić Mažuranić nazvan Čudesni svijet davnine kroz koji su učenici istraživali utjecaj slavenske mitologije u Pričama iz davnine. Gledajući fotografije, možete vidjeti prizore iz naših igrokaza Šuma Striborova i Šegrt Hlapić kojima smo počastili Hlapića za njegov stoti rođendan. U Šestančici se nalazi i likovno-literarni kutak, strip i enigmatika, zanimljivosti iz mjesta. Ističimo i stranice posvećene Globe programu i projektu Najljepši školski vrt.

Naš školski list jedan je veliki projekt koji iz godine u godinu, iz broja u broj okuplja učenike i učitelje u zajedničkom radu i ugodnom druženju. Što još reći, nego listajte i uživajte!

Na županijskoj smotri Lidrano 2014. Šestančica je predložena za državnu smotru.

« Lipanj 2018 »