> Projekti

Naziv

Nositelj

Cilj

Slobodno vrijeme učenika u funkciji profesionalnog usmjeravanja

Pedagog i psiholog; 8.a i 8.b

Osposobljavaje učenika za funkcionalno korištenje slobodnog vremena u svrhu prevencije negativnih oblika ponašanja.

Namjena projekta je odabir srednjoškolskog zanimanja primjeren interesima i sposobnostima učenika

Ja navijam za sport

Pedagog i psiholog; 7.r

Osposobljavanje učenika za razlikovanje navijanja ZA i PROTIV u navijačkim skupinama u svrhu prevencija negativnih oblika ponašanja.

Brinem o svom mentalnom zdravlju

Stručna šlužba škole: 5-8.r.

Osvijestiti kod učenika spoznaju o vaznosti mentalnog zdravlja. Potaknuti učenika na aktivnosti koje će pridonositi mentalnom zdravlju. Uputitiučenike kome se mogu obratiti kad prepoznaju kod sebe znakove da im je ugroženo njihovo mentalno zdravlje.

Utvrde od kamena i snova

Stručna služba škole,  učitelj povijesti, učitelji uključeni u rad učeničke zadruge , nastavnik HJ iz SŠ Jure kaštelan iz Omiša; 5.r - 8.r

Suradnja i zajednički kvalitetno osmišljeni rad učenika osnovne i srednje škole, istraživanje poveznica između Općine Šestanovac i Omiš u svrhu unapređivanja kvalitete života

Putujuće knjige

Učiteljica trećeg razreda i knjižničarka

Razvijanje čitalačke vještine, razvijanje elementa kompetencije „učiti kako učiti“, stvaranje navike čitanja i otkrivanja čitateljskih estetskih užitaka, skretanje pozornosti roditeljima na činjenicu koliko je vrijedno i nezamjenjivo da tijekom svih nižih razreda budu uzor svojoj djeci u čitanju

Slikovnica kao poticaj za očuvanje zavičajnog identiteta

Učiteljica razredne nastave; 2. I 4. Razreda PŠ Blato n/C

Želja za istraživanjem, stvaranjem i učenjem. Upijanje znanja, vrijednosti, stavova. razvijanje vještina i sposobnosti u komunikaciji s okolinom. Usvajanje i bogaćenje rječnika, te poticanje ljubav prema zavičaju.

eTwinning projekt - Kulturna baština

Učiteljica povijesti;

Stjecanje novih iskustava kroz suradnično učenje i upoznavanje nacionalne i europske kulturne baštine

Bajkoljupci

PRO

Razvijati čitalačke vještine, proširivanje vokabulara, poticanje mašte kod djece.

Upoznati i istražiti o najpoznatijim bajkopiscima. Naglasak je  na hrvatskim bajkopiscima, Ivana Brlić Mažuranić

Izrađivati slikovnice i razvijati socijalne kompetencije u suradničkom učenju.

Sam svoj majstor

PRO

Usmjeriti učenike u odabir budućih zanimanja, profesionalna orijentacija.

Izrađivanje nakita, tenmatskih ukrasa tijekom godine.

Otkriti sktivene talente, upoznati se sa svrhom rada, razumeti da čovjek živi od rada.

Shvatiti da rad, posao osigurava egzistenciju.

Na putu dobrote

Učiteljica razredne nastave; 4.a razred

Osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i osjećaj solidarnosti prema onima kojima je to potrebno (dani Adventa, skupljanje pomoći za starije i nemoćne)

Kamen moje župne crkve priča o mojoj povijesti

Učiteljica vjeronauka, učitelji predmetne nastave; 8.a i 8.b

Istraživanje povijesnih izvora župnih crkava na području na kojem živimo rad upoznavanje i njegovanja kulturne baštine svog kraja.

Biomozaik

Centar izvrsnosti (škola partner 6 u projektu); 1.r-8.r

Razvoj sposobnosti učenika u STEM području

Sat hrvatskog jezika za strance

Učiteljica hrvatskog jezika i  7. a

Osvijestiti važnost poznavanja i pravilne upotrebe hrvatskog jezika u govoru i pismu. Razvijati empatijsko slušanje usmjereno na razumijevanje govornikovih osjećaja i potreba. Naučiti razlikovati bitne od nebitnih podataka te ih samostalno sažimati u različite vrste bilješki. Naučiti izabrati odgovarajuće izvore za istraživanje informacija. Naučiti oblikovati poruke sukladno potrebama sugovornika.

Marijini obroci

Marija Bekavac  i učenici 7. R PŠ te učenici PŠ Blato na Cetini

Uključivanje učenika u humanitarni rad u svrhu pridonošenja napretka zajednice u kojoj žive.

Oslikavanje zidova učionica

Učiteljica likovne kulture

Razvijanje vizualnog i kritičkog mišljenja te pozitivnog odnosa prema estetskim vrijednostima, razvijanje finih motoričkih vještina uporabom slikarske tehnike. Razvijanje svijesti o vrijednosti vlastitog mišljenja te potrebi uvažavanja tuđeg mišljenja, promicanje osjećaja za lijepo.

Zelena slikovnica

Učiteljica razredne nastave, 1.a razred

Potaknuti učenike na čitanje i razvijanje čitalačkih sposobnosti kroz različite stvaralačke aktivnosti. (izrada razredne slikovnice s  ekološkom tematikom).

« Rujan 2022 »