Učenička zadruga Šestančica

Učenička zadruga Šestančica je od 17. travnja 2009. godine postala redovni član Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva temeljem članka 39 zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (narodne novine 87/08. 86/09., 92/10. 105/10. 90/11., 16/12.) i članka 18, Statuta Osnovne škole „Dr. fra. Karlo Balić“ – Šestanovac.

Posebnosti učeničke zadruge

Učenička zadruga Šestančica potiče učenike i učitelje na kretivnost, druženje i zajednički rad. Doprinijela je razvijanju prijateljstva među djecom i suradničkog odnosa učenika i učitelja. Posebno pridonosi svestranom razvoju učenika posebne odgojne skupine. Kreativne radionice, kulinarske aktivnosti otkrivaju nam njihove individualne sklonosti i afinitete. Bolji i kvalitetniji uvid u njihove sposobnosti koje dolaze do izražaja u praktičnom radu, doprinjiet će boljoj informiranosti za izbor njihovih budućih zanimanja. Učenici posebne skupine zajedno sa svojom učiteljicom aktivni su sudionici svake radne aktivnosti Zadruge što uveliko doprinosti razvoju njihovog pozitivne slike o sebi, samopouzadnja i vjere u osobne sposobnosti.

Odrađen još jedan sajam izvan škole

Autor: Marina Rubić, 27. 3. 2024. 08:53

Naša je zadruga imala još jednu priliku za prodajnu izložbu izvan škole koju nam je omogućio LAG Adrion na sajmu u Zadvarju. Možemo se pohvaliti vrlo uspješnom prodajom uskrsnih ukrasa unatoč lošim vremenskim prilikama. Bravo za učenice i njihove voditeljice!

UZ Šestančica na sajmu u Splitu

Autor: Marina Rubić, 26. 3. 2024. 08:33

Jučer su naše učenice Marija i Marina imale priliku sudjelovati na sajmu učeničkih zadruga u Splitu koji se odvijao u sklopu Konferencije projekta Biomozaik krš i more. Kao sudionici spomenutog projekta, tijekom ove školske godine, posebno smo vježbali poduzetničke i komunikacijske vještine naših učenika. Područje poduzetništva u projektu omogućilo nam je brojne aktivnosti u kojima naša zadruga napredovala u svakom smislu, o čemu su svjedočile i učenice dajući izjavu za TV Dalmaciju.

Više o aktivnostima projekta Biomozaik krš i more pročitajte klikom na poveznicu:

Prodajna izložba u najavi

Autor: Marina Rubić, 20. 3. 2024. 08:31

Dragi učenici, učitelji, roditelji, mještani,

u petak 22. ožujka 2024. naši mali zadrugari otvaraju svoju Uskrsnu prodajnu izložbu s vrlo bogatom ponudom svojih rukotvorina.

Podsjećamo da će izložba trajati do srijede, 27. ožujka 2024., i bit će otvorena za sve zainteresirane posjetitelje svakim radnim danom od 8 do 14 sati.

Dobro nam došli!

Božićni sajam školskih zadruga u Zadvarju

Autor: Marina Rubić, 22. 12. 2023. 08:49

Naši su učenici 19. prosinca 2023. sudjelovali na 6. Božićnom sajmu učeničkih zadruga u Zadvarju. Na sajmu su predstavili i prodali pregršt zanimljivih dječjih radova. Susjedni štandovi bili su učeničkih zadruga okolnih škola pa nije izostalo ni ugodno druženje s učenicima iz Lovreća, Ciste Velike, Baške Vode i Brela. Bilo je to jedno lijepo poduzetničko iskustvo za naše male zadrugare. Zahvaljujemo Lokalnoj akcijskoj grupi Adrion Zadvarje koja nam je ovo omogućila.

Božićna izložba

Autor: Marina Rubić, 7. 12. 2023. 13:55

Pozivamo vas na našu božićnu izložbu koja se otvara sutra, 8. prosinca 2023. u 11 sati i bit će otvorena svaki dan od 10,30 do 14 sati. Ponesite dobru volju i pokoji novčić. Za svakoga će biti ponešto. Veselimo se vašem dolasku!

Na sajmu u Zadvarju

Autor: Marina Rubić, 6. 12. 2023. 10:03

Jučer smo na sajmu u Zadvarju izložili naše adventske i božićne rukotvorine. Prolaznicima i kupcima bili smo prepoznatljivi. Svi su se rado zaustavljali pored našeg štanda i s velikim zanimanjem razgledavali našu raznoliku ponudu aranžmana, vijenaca, kuglica i magneta. Prodaja je bila vrlo uspješna, što nam je dalo dodatnu motivaciju da i dalje marljivo radimo i doprinosimo našem malu poduzeću.

Vesele božićne radionice

Autor: Marina Rubić, 6. 12. 2023. 10:00

Naš mali kutak Učeničke zadruge otvoren je svaki dan za sve učenike od 12,25 do 14,00 sati. Naši učenici imaju priliku izrađivati božićne ukrase, a u tome ih prate pedagoginja, knjižničarka i učiteljica voditeljica Zadruge. Svi se raduju barem jednom školskom satu u tjrdnu da mogu dati svoj doprinos božićnoj izložbi i lijepo se zabaviti sa svojim vršnjacima.

« Rujan 2022 »