Još jedan likovni uspjeh

Autor: Marina Rubić Tuđman, 23. 6. 2022. 09:12

Izdavačka kuća Element doo iz Zagreba objavila je likovni natječaj  pod nazivom "Hrvatski tradicijski motivi". U sklopu likovne grupe obradili smo motiv torbe zobnice. U kombiniranoj tehnici flomastera i tempera učenici likovne grupe stvorili su predivne radove. U natječaju su sudjelovali Marieta Trogrlić, Antonia Ančić i Nina Dajak. Likovni rad naše Nine Dajak odabran je među 12 najboljih koji će krasiti Elementov kalendar 2023. godine. Učenici će u mjesecu rujnu biti uručena nagrada i zahvalnica za sudjelovanje.

Ivana Staničić, prof. likovne kulture

Romeo i Julija za kraj

Autor: Marina Rubić Tuđman, 21. 6. 2022. 11:56

Danas su učenici 7. a, 7. b i 8. a razreda izveli predstavu Romeo i Julija na engleskom jeziku. Ovaj projekt ostvarili su kroz dodatnu nastavu engleskog jezika tijekom drugog polugodišta. Bio je to veliki izazov koji je zahtijevao puno truda i vremena.

Za briljantnu izvedbu i trud veliki pljesak dobili su svi glumci kao i njihova mentorica Ana Marušić. Bravo za učenike i učiteljicu!

O filmu Crvena panda

Autor: Zdenka Hrvoić, 1. 6. 2022. 11:15

Tijekom mjeseca ožujka 2022. učenici 7. i 8. razreda s učiteljicama engleskog jezika i hrvtaskog jezika pogledali su u kinu animirani film Crvena panda. Pročitajmo njihove recenzije filma na hrvatskom i engleskom jeziku.

U cviću me mati umiva

Autor: Zdenka Hrvoić, 24. 5. 2022. 11:50

Osnovna škola „Budrovci“ i likovna kolonija Bulik, u travnju ove godine, provela je likovni natječaj na temu U cviću me mati umiva“ u kombiniranoj tehnici vodene boje i flomaster.

Uz tristo pedeset tri učenika na natječaju su sudjelovale učenice 7. razreda, Martina Balić, Lucija Dajak i Ema Sladojević s mentoricom Ivanom Staničić, učiteljicom likovne kulture.

Našim su učenicama radovi posebno pohvaljeni, a likovni rad učenice Martine Balić ujedno je i nagrađen. Čestitamo!

Uživajte s nama u njihovim radovima!

Na moru života

Autor: Marina Rubić Tuđman, 21. 6. 2022. 12:08

Danas su učenici 8. razreda u školskoj knjižnici imali jednu literarno - likovnu radionicu pod vodstvom knjižničarke Marine Rubić Tuđman i socijalne pedagoginje Anđele Čuljak. Neiscrpna tema mora bila je misao vodilja u pjesničkom stvaranju i oslikavanju morskih školjki.

Naše ruke mogu sve!

Autor: Marina Rubić Tuđman, 21. 6. 2022. 12:04

U sklopu proslave Dana škole postavljena je izložba učeničkih radova pod nazivom "Naše ruke mogu sve". Svi izloženi radovi nastali su na nastavi likovne kulture. U tehnici kaširanja balona sa starim novinama i oslikavanja, učenici 7.a i 7.b razreda izradili su mudre sove. Učenici 5.a i 5.b razreda okušali su se u novoj tehnici asamblaža. Kroz rad u paru od pronađenih predmeta svakodnevne upotreba izradili su životinje po vlastitom izboru. Mogli ste vidjeti miša, zmiju, psa, leptira, žirafu... Iste radove fotografirali smo kao postav izložbe u prekrasnom školskom vrtu te se prijavili za nagradni natječaj " Stvaranje jedne izložbe" objavljen od Školske knjige. Učenici 6.a razreda kroz rad u paru osmislili su i izradili makete obiteljske kuće budućnosti. Na velikom panou u hodniku škole učenici 8.a razreda postavili su pano "Uskoro u kinima" na kojem se nalaze likovni radovi plakata na temu omiljenog filma ili serije.

A sada možete pogledati i našu videoizložbu koju je pripremila učenica Marieta Trogrlić.

Ivana Staničić, prof. likovne kulture

« Listopad 2022 »