Međunarodni dan dječje knjige

Autor: Marina Rubić, 22. 4. 2014. 13:33

Već više od trideset godina u svijetu se 2. travnja obilježava Međunarodni dan dječje knjige. Toga dana rodio se slavni pisac dječjih bajki Hans Christian Andersen. U tom povodu učenicima nižih razreda u knjižnici se održao sat čitanja omiljene bajke.

Udruga pjevača gangaša u našoj školi

Autor: Marina Rubić, 22. 4. 2014. 13:03

U suradnji sa školskom knjižnicom učenici 3. razreda i njihova učiteljica ugostili su članove Udruge pjevača gangaša Radobilja. Povod susretu bio je razredni projekt  Moj zavičaj u prošlosti.

Izrada straničnika u knjižnici

Autor: Marina Rubić, 22. 4. 2014. 12:55

Prvaši u knjižnici izrađuju svoje prve straničnike.

Čitanjem do zvijezda

Autor: Marina Rubić, 22. 4. 2014. 12:44

U našoj se knjižnici održalo školsko natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda u organizaciji Hrvatske mreže školskih knjižničara. Glavna svrha ovog projekta je poticanje čitanja i ukazivanje na činjenicu koliko je ono važno, a tema je ovogodišnjeg kviza Likovi slavenske mitologije u djelima Ivane Brlić Mažuranić. Natjecatelji su trebali odgovarati na pitanja iz sljedećih knjiga:

1. Ivana Brlić Mažuranić: Priče iz davnine

2. Irena Begić: Dolores i šumske sjene

3. Maja Brajko Livaković: Stakleni dvorac

Naše učenice Ivana Urličić (7.b), Ivana Bijuković (7.a) i Ana Vrkić (7.a) plasirale su se na županijsku razinu natjecanja. S obzirom da smo jedina škola u Županiji koja je sudjelovala u ovom kvizu pozvani smo i na državno natjecanje u Čakovec.

Dani hrvatskog jezika

Autor: Marina Rubić, 22. 4. 2014. 12:39

U Hrvatskoj se svake godine od 11. do 17. ožujka obilježavaju Dani hrvatskog jezika radi podizanja jezične kulture te boljega poznavanja hrvatskoga jezika i njegove povijesti. Povod ovom obilježavanju je Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika objavljena 17. ožujka 1967.

U gradskoj knjižnici Marka Marulića

Autor: Marina Rubić, 22. 4. 2014. 12:28

Učenici 3. i 4. razreda posjetili su Gradsku knjižnicu Marka Marulića u Splitu. Cilj ovog posjeta bio je upoznavanje uloge pojedinih knjižnica i razvijanje pozitivnog stava prema čitanju i učenju. Nakon što su u naglas pročitali jednu digitalnu slikovnicu, krenuli su u obilazak knjižničnih odjela. Najviše vremena proveli su na Odjelu za djecu i mlade gdje su imali priliku pretraživati i listati njima zanimljive knjige i časopise.

O Marinu Držiću

Autor: Marina Rubić, 22. 4. 2014. 12:07

Krajem studenog prošle godine ugostili smo kazališni studio iz Rijeke koji je za učenike 7. i 8. razreda izveo predstavu, predavanje i radionicu o Marinu Držiću. Na vrlo zanimljiv i zabavan način učenicima je prikazan njegov život i djelo, a uza sve to imali su priliku i sami sudjelovati u izvođenju nekoliko prizora iz Držićeve pastirske igre Tirene.

Ovom događaju prethodio je sat u knjižnici na temu Renesansa u Hrvatskoj i Marin Držić.

Služenje rječnikom i pravopisom

Autor: Marina Rubić, 22. 4. 2014. 11:55

Učenici 4. razreda naučili su kako će se služiti raznim vrstama rječnika, školskim pravopisom i enciklopedijama. U grupnom radu rješavali su zadatke služeći se referentnom knjižničnom građom nakon čega je svaki glasnogovornik svoje grupe prezentirao svoj uradak.

« Lipanj 2017 »