BioMOZAIK Krš i more

Druga projektna konferencija - Cista Velika

Autor: Marina Rubić, 23. 6. 2023.

U petak, 23. lipnja 2023., održana je 2. projektna konferencija projekta BioMOZAIK Krš i more. Konferencija se održala u Domu kulture u Cisti Velikoj, a okupila je predstavnike osnovnih škola koje sudjeluju u projektu, odgojno-obrazovne djelatnike i ostale dionike projekta.
Na konferenciji je predstavljen niz ambicioznih planova poduzetništva i aktivnog građanstva svih osnovnih škola koje sudjeluju u projektu. Ovi planovi razvijaju se kroz programe stručnog usavršavanja odgojno-obrazovnih djelatnika te će se provoditi u narednim godinama, s ciljem unapređenja zajednica u kojima škole djeluju.
Voditeljica projekta je otvorila konferenciju i predstavila dosadašnje projektne aktivnosti, kao i planove za naredni period.
U središnjem dijelu programa, svaka od škola imala je priliku predstaviti svoje planove poduzetništva i aktivnog građanstva.
Nakon toga, predstavljen je norveški partner na projektu, International Development Norway iz Trondheima te su prezentirane njegove aktivnosti i zadaci u sklopu projekta. Ova međunarodna suradnja pruža dodatnu vrijednost projektu i omogućuje razmjenu iskustava i znanja između partnera.
Završni dio konferencije bio je posvećen 𝗿𝗮𝘇𝘃𝗼𝗷𝘂 𝗽𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝗮𝘁𝗮 s ciljem pokretanja programa međuškolske projektne suradnje.
Aktivno sudjelovanje svih sudionika konferencije pridonijelo je plodnoj raspravi i izradi kvalitetnih koncepata.
Konferencija je završena druženjem uz zakusku.

« Svibanj 2024 »