BioMOZAIK Krš i more

Uvodna konferencija projekta BioMOZAIK Krš i more / Kick Off Conference BioMOZAIK Karst and Sea

Autor: Marina Rubić, 7. 2. 2023.

U Domu kulture u Cisti Velikoj održana je 7. veljače uvodna konferencija projekta „Bioekonomija, škole i vrtovi Mudrosti, Održivosti, Znanja, Akcije, Inovacije i Kreacije za naš krš i more“ čiji je nositelj naša Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića s partnerima predstavila projektne ciljeve i aktivnosti.

Projektnu konferenciju otvorio je Ivan Pleić, ravnatelj Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića. „Ponosan sam na sve projekte koji doprinose poboljšanju obrazovno-odgojnog rada, bilo u edukaciji učenika i učitelja ili opremanju učionica jer težimo ka izvrsnosti u svom radu. Projektne aktivnosti će obuhvatiti modernizaciju i opremanje škola, stručno usavršavanje učitelja u suradnji s Centrom izvrsnosti SDŽ, edukacijske programe iz poduzetništva, STEM-a, IKT-a te aktivnog građanstva za učenike, posebno one darovite i one s poteškoćama. Svrha projekta je uspostava održivog mikroregionalnog sustava izvrsnosti na područjima slabije razvijenih jedinica lokalne samouprave“, kazao je naš ravnatelj Ivan Pleić.

Nazočnima se obratio i Petar Škovrlj, zamjenik pročelnika Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport Splitsko-dalmatinske županije te im zaželio puno uspjeha u projektnim aktivnostima, a sam projekt je predstavila voditeljica Ivana Balić.

„Osnovni cilj projekta je razvoj izvrsnosti u osnovnoškolskom obrazovanju u području STEM-a, IKT-a, poduzetništva i aktivnog građanstva s naglaskom na područje bioekonomije i biotehnologije, a njegova svrha je uspostava održivog mikroregionalnog sustava izvrsnosti na navedenom području. Smatramo da bi ovakvim unaprjeđenjem aktivnosti u školama doprinijeli napretku cetinsko-imotske krajine“, izjavila je Ivana Balić, voditeljica projekta, ističući kako će se financirati moderniziranje i oprema prostora u školama - čak 16 STEM učionica, 9 STEM vrtova i 8 IKT učionica.

Svim sudionicima projekta želimo puno uspjeha i dragocjenih iskustava!

Više informacija o financijskim mehanizmima i programima:

On February 7th, the Primary School Ivan Goran Kovačić introduced their recently funded project “Bioeconomy, schools and gardens of Wisdom, Sustainability, Knowledge, Action, Innovation and Creation four our karst and sea” (BioMOZAIK Karst and Sea)  The conference was held in the Cultural Center in Cista Velika, where the representatives of the Primary School Ivan Goran Kovačića and the partnering schools presented the project goals and activities that will be carried out in the funding period.

In the opening speech, the Principal of the Primary School Ivan Goran Kovačić,  Ivan Pleić said: “I am proud of all the projects whose primary goal is to improve the education system, whether through student-teacher training or modernization of school premisses and available equipment, and enable us to perform high-quality work. This project funding allows us timely modernisation and upgrading of the school premisses, cooperation with the Centre of Excellence Split-Dalmatia County in the training of the teaching personnel, workshops on management, STEM and ICT, and student workshops on active citizenship. This funding enables us to further support gifted students in achieving excellent education, and provides means to better support those students with learning disabilities. The purpose of the funded project is the establishment of a sustainable micro-regional centre of excellence  in the bioeconomy sector within neighbouring local government units within Split-Dalmatia County.”

Among the speakers were also Petar Škovrlj, Deputy Director of the Administration Department for Education, Culture, Technical Culture and Sports of Split-Dalmatia County, who wished for a successful accomplishment of the project activities and goals. The project details were presented by Project Leader Ivana Balić.

“The main goal of the project is to strenghten the capacity of the primary schools through modernization of the premisses and school equipment, and to achieve the excellence in primary education. We are confident that these type of activities and education improvements are a key to bettering the quality of life, and providing novel opportunities for the children in this region“ stated Ivana Balić, Project Leader. “In total, 16 STEM schoolrooms, 9 STEM gardens and 8 IKT schoolrooms will be fully upgraded and equipped with up-to-date learning and teaching tools”, said Ivana Balić.

Wishing all the participants best of luck and all the success in their future endeavors.

More informations about financial mechanisms and programs:

« Svibanj 2024 »